איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

היסטוריה: לונה צ'מטאי-סלפטר זכתה במדליית ארד במרתון

אחרי 2:20:18 שעות יש לישראל מדלייה היסטורית במקצועות הריצה באליפות העולם. מאור טיורי עם הישג מצוין סיימה במקום ה-25

יששששששש מדליה היסטורית באליפות העולם. לונה צ'מטאי-סלפטר ( מכבי תל אביב) סיימה במקום השלישי במרתון אליפות העולם כשחצתה את קו הסיום אחרי 2:20:18 שע'.

זוהי המדליה הרביעית של ישראל באליפות העולם ( אלכס אברבוך 2, חנה מיננקו) והמדליה הראשונה במקצועות הריצה.

"אני מרגישה נפלא", אמרה צ'מטאי סלפטר מיד אחרי הזכייה. "המדליה הזאת היא נהדרת ואני גאה לייצג את ישראל. זו חגיגה של כל הצוות פה . זה היה אתגר בשבילי להישאר חזקה כל הדרך. זה לא היה קל אבל אני מאוד שמחה. אני עדיין לא חושבת על מה יהיה.

אני אחזור לישראל כבר מחר לחגוג עם הילד שלי והמשפחה שלי. תודה רבה לכולם על התמיכה"

 

 

התגובות לזכייתה של סלפטר לא איחרו לבוא. ראשון המברכים היה יו"ר איגוד האתלטיקה , עמי ברן: "כל כך מרגש, אין לי מילים לתאר את התחושה הזאת. הלב לא מפסיק לפמפם במהירות .מתרגש עד דמעות .כל הכבוד ללונה על ההישג המדהים הזה!"

 

והגיעו עד לראש הממשלה יאיר לפיד שכתב: "מברך את לונה צ׳מטאי סלפטר על המדליה ההיסטורית שהביאה היום באליפות העולם! כוח הרצון והנחישות של לונה הם גאווה לאתלטיקה הישראלית ולמדינת ישראל כולה. לונה, את אלופה!"

 

וחילי טרופר שר התרבות והספורט:  ״ברכות ללונה צ׳מטאי סלפטר שמביאה מדליה היסטורית למדינת ישראל! לונה, את ההוכחה שנחישות והתמדה מביאים לתוצאות מדהימות. גאים בך על ההישג האדיר״. 

 

מאור טיורי ( לידר ירושלים) שאף היא השתתפה במרתון סיימה במקום ה-23. טיורי חצתה את קו הסיום אחרי 2:31:54 שע'. זהו הדירוג הגבוה ביותר שלה.

 

"אני מרוצה מהריצה שלי היום" אמרה הרצה לאחר המרתון."עמדתי בכל המטרות שהצבתי לעצמי בריצה. שמחה להתקדם עוד צעד אחד קדימה בדרך לרמה הבאה ולמטרה הבאה. זה המיקום הכי גבוה שלי באליפות מרכזית ותוצאה שנייה שלי בהיסטוריה".