איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

ארבעה נציגים באליפות העולם 2023

לונה צ'מטאי סלפטר, מארו טפרי, בלסינג אפריפה ואיימרו עלמיה יתחרו באירוע הספורט הגדול של הקיץ בבודפשט

אתלטית אחת ושלושה אתלטים ישראלים יתחרו באליפות העולם שתיפתח בשבת בבודפשט. מדובר בלונה צ'מטאי סלפטר ממכבי ת"א, מארו טפרי ממכבי ת"א, איימרו עלמיה מהפועל אתלטי אורן כפ"ס ובלסינג אפריפה ממכבי ת"א.

 

צ'מטאי – סלפטר, שנחשבת לאחת מהמרתוניסטיות הטובות בעולם זכתה במדליית הארד בריצת מרתון באליפות העולם באורגון בקיץ הקודם. היא תגיע לבודפשט לאחר מחנה אימונים בתנאי גובה באיטליה של למעלה מחודש. "אני שמחה לייצג את ישראל, הבית שלי, שתומך בי, הקבוצתיות שלנו נותנת המון כוח" סיפרה סלפטר. "אני הולכת לרוץ את התחרות שלי בלי לחץ. האימונים היו טובים ואני אופטימית לגבי התוצאה. מקווה לעשות את כולכם גאים בי ובתקווה שזה יהיה על הפודיום. מאחלת בהצלחה לכל אחד מהגברים במשלחת הקטנה שלנו השנה".

צילום: Maxim Dupliy

טפרי, סגן אלוף אירופה בריצת מרתון ממינכן 2022 ושותף למדליית הזהב הקבוצתית במרתון באותה אליפות, ועלמיה, יגיעו גם הם לבירת הונגריה לאחר 40 יום של מחנה אימונים בתנאי גובה באיטליה. גשאו איילה (מכבי ת"א), שקבע את הקריטריון ואמור היה להתחרות באליפות, נאלץ לבטל את השתתפותו בשל פציעה בשריר הארבע ראשי. גירמה אמרה (הפועל אתלטי אורן כפ"ס), שקבע גם הוא את הקריטריון והיה אמור להיות חלק מנבחרת הגברים במרתון, לא ייקח חלק בשל סיבות אישיות.

 

טפרי ציין: "אני מתרגש ושמח לייצג את המדינה ואת עצמי באליפות העולם, זו זכות גדולה בשבילי. עשיתי הכנה טובה לקראת האליפות , אני מרגיש טוב, אתן את ה100% שלי בתחרות כדי לרוץ טוב ולהתברג בטופ העולמי. מאחל בהצלחה לכל המשתתפים הישראלים האחרים".

 

עלמיה אמר: "אני מרגיש טוב מאוד, ההכנה הייתה טובה, עשינו הכל בשביל שנגיע הכי מוכנים לאליפות העולם. אנחנו מקבלים את כל המעטפת, מכל הכיוונים, בשביל שיהיה לנו ראש שקט ושנהיה מוכנים למטרה".

 

עלמיה, כאמור, לא אמור היה להתחרות באליפות למרות שקבע את הקריטריון מכיוון שהיו שלושה מרתוניסטים מהירים יותר לפניו. הוא שיתף כיצד קיבל את ההודעה ואיך הכין את עצמו בתקופה קצרה: "למרות שהייתי מחליף לאליפות העולם המשכתי את ההכנות שלי. אחרי שהמאמנים הודיעו לי שאני לא משתתף הורדתי את הגז מהרגל בשביל לבנות את התוכנית הבאה שלי. טסתי למחנה האימונים באיטליה יחד עם הנבחרת ואז הצוות הודיע לי שאני כן אתחרה באליפות העולם, הייתי בהלם, זה הפתיע אותי אבל לקחתי את זה בשתי ידיים ואמרתי לעצמי: 'אתה נלחם עכשיו עבור המדינה ולא בשביל עצמך'. התחלתי לעבוד יחד עם החברים והצוות, להכין את עצמי מנטלית ולהכניס את הגוף לעומס בשביל להשלים את הכל ולהיות מוכן. אני מוכן ומאושר שאני הולך לייצג את המדינה שלי בכבוד ובגאווה".

צילום: Maxim Dupliy

אפריפה, אלוף אירופה U23 ואלוף העולם U20 בריצה ל-200 מטר, יגיע לבודפשט אחרי מחנה אימונים בצרפת. מבחינת השיאן הישראלי ב-100 וב-200 מטר מדובר באליפות עולם ראשונה לבוגרים. "אני מאוד מתרגש לקראת אליפות העולם" סיפר אפריפה והוסיף: "אני מגיע בכושר טוב, אליפות אירופה עד גיל 23 נתנה לי הרבה ביטחון אבל אני יודע שאליפות עולם זה סיפור אחר לגמרי. אני רוצה לייצג את המדינה בכבוד, לרוץ הכי מהר שאפשר ולעשות את הכי טוב שלי".

Sona Maleterova European Athletics