איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

מאור טיורי הבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בפריז

הרצה קבעה 2:26:39 שעות במרתון רוטרדם ותשתתף בפעם השלישית במשחקים האולימפיים 

הישג פנטסטי למאור טיורי (לידר ירושלים): קבעה את הקריטריון למשחקים האולימפיים בפריז!

הרצה בת ה-33 סיימה במרתון רוטרדם במקום ה-8 עם שיא אישי של 2:26:39 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:26:50 שעות), ובכך השיגה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריז.

 

טיורי מצטרפת ללונה צ'מטאי סלפטר, מה שאומר שלישראל תהיינה שתי נציגות במרתון האולימפי לנשים, שינעל את המשחקים ב-11 באוגוסט. נכון להיום, נבחרת האתלטיקה לפריז מונה חמישה נציגים: צ'מטאי סלפטר וטיורי, כאמור, וכן מארו טפרי, גשאו איילה וגירמה אמרה.

 

טיורי עברה בתקופה האחרונה להתאמן תחת דן סלפטר, המאמן הלאומי של נבחרת הריצות הארוכות. זו תהיה ההופעה השלישית של המרתוניטסית במשחקים האולימפיים. היא סיימה במקום ה-48 בריצת המרתון בטוקיו 2020 , והגיעה אל המקום ה-90 בריו 2016.

טיורי סיפרה: "אני מאוד שמחה שקבעתי את הקריטריון האולימפי ושאני מצטרפת למשלחת הישראלית לפריז. אחרי שנה מאוד מאתגרת אישית ומקצועית אני שמחה שהקשבתי ללב שלי ועשיתי את ההחלטות הנכונות לי על מנת להגיע הכי מוכנה שיש ליום התחרות. התנאים לא היו מושלמים אבל באתי מוכנה ובסוף לחצתי חזק ואני שמחה שזה הספיק. עכשיו אקח קצת זמן להתאושש ומיד לאחר מכן אתחיל בהכנות לאירועי הקיץ". 

 

עוד הוספיה: "אני רוצה להודות לצוות המקצועי שלי, לאיגוד האתלטיקה, לוועד האולימפי בישראל , ליחידה לספורט הישגי ולמשפחה שלי שהאמינו בי לכל אורך הדרך ונתנו לי את הרוח הגבית והאמונה שאני יכולה להצליח. בימים לא פשוטים אלה אני מאוד גאה להמשיך לייצג את מדינת ישראל". 

 

בתוך כך, גודאדאו בלאצ'או (מכבי ת"א) קבע את הקריטריון הבינלאומי למשחקים  בפריז. הרץ סיים במקום ה-7 בזמן של 2:07:45 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:08:10 שעות). התוצאה שלו מדרגת אותו חמישי בין המרתוניסטים הישראלים- אחרי השלושה שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים, שהם כאמור טפרי, איילה ואמרה, ואיימרו עלמיה שמדורג רביעי וישמש כמחליף במידת הצורך.


טסמה מוגס (מכבי ת"א) קבע תוצאה של 2:13:00 שעות. תחלואיני מלקה (הפועל עמק חפר) לא סיים את הריצה ועצר בקילומטר ה-40.