איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

אפריפה ודרוטמן השלימו דאבל, עדיקה אלוף ישראל ברוחק

אפריפה ודרוטמן קטפו את הזהב גם ב-200 מטר, שני זכאי עם שיא ישראלי לנערות, ואיזו תחרות מדהימה הייתה לנו בקפיצה לרוחק גברים- סיכום היום השני באליפות ישראל באתלטקיה ה-88

יומה השני של אליפות ישראל באתלטיקה ה-88 נערך היום (חמישי) באצטדיון הדר יוסף המחודש. בלסינג אפריפה ( מכבי ת"א) ואלינה דרוטמן (מכבי ראשל"צ) השלימו דאבל והוכתרו לאלופי ישראל גם ב-200 מטר.

 

אפריפה כאמור סיים ראשון עם תוצאה של 20.82 שניות. "אני לא מרוצה מהתוצאה שלי, ציפיתי ליותר. היום לא הסתדר. לקראת פריז? אני יודע שיש לי עוד הרבה מה ללמוד, אצא לתחרויות כדי להתפקס והכי חשוב שאהיה בריא ואתאמן חזק" אמר אפריפה.

 

דרוטמן כאמור חצתה את קו הסיום ראשונה עם שיא אישי חדש של 24.08 שניות והתוצאה השביעית בטיבה. "אני עדיין לא מעכלת שיש לי דאבל. אני באמוציות מטורפות. הכל התחבר, וזה שילוב של עבודה קשה ועבודה נכונה עם המאמנים שלי אסף לוזון ואירנה וייסמן" סיפרה דרוטמן.

 

בבור הקפיצה לרוחק קיבלנו תחרות מרתקת. אלעד עדיקה (לידר ירושלים) הוכתר לראשונה בקריירה לאלוף ישראל לבוגרים עם 7.64 מטרים, שיא אישי חדש. אצל הנשים, רומי טמיר (מכבי ת"א) שמרה על התואר והוכתרה שוב לאלופת ישראל עם שיא אישי חדש של 6.30 מטר. זאת הייתה אליפות ישראל ראשונה שבה שלוש קופצות קפצו רחוק מ-6.10 מטרים! פולינה אסקינה (מכבי חיפה כרמל) קפצה 6.11 מטרים ולינוי לוי (מכבי ראשל"צ) 6.10 מטרים.

צילום: Maxim Dupliy
צילום: Maxim Dupliy

אחד המוקדים המעניינים היום היה הריצה ל-800 מטר, לאחר שבשבוע שעבר שני לנדן ונועם ממו קבעו במרחק הזה שיאים ישראליים חדשים. ממו (הפועל עמק חפר) חצה לראשונה את קו הסיום והוכתר לאלוף ישראל עם 1:48.19 דקות. סיון אוירבך (מכבי חיפה כרמל) השלימה דאבל והכותרה לאלופת ישראל גם במרחק הזה עם תוצאה של 2:07.56 דקות.

 

נועה לוי (מכבי ראשל"צ) הוכתרה בפעם הרביעית ברציפות לאלופת ישראל ב-400 מטר משוכות עם זמן של 58.77 שניות. שני זכאי (הפועל חולון) שסיימה במקום ה-2 קבעה שיא ישראלי חדש לנערות (U20) -59.59 שניות. אצל הגברים, היה זה עומרי שיף (לידר ירושלים) שהגן על התואר שלו עם זמן של 50.83 שניות.

 

בזריקת דיסקוס אסטל ולאנו קטפה שוב את התואר, בשנה השמינית ברציפות, עם תוצאה של 52.86 מטר. מנחם מענדל חן (מכבי ראשל"צ) זכה בתואר אצל הגברים עם תוצאה של 51.89 מטר.

 

לב סקוריש (מכבי ת"א) שמר על התואר בקפיצה במוט והוכתר לאלוף ישראל עם תוצאה של 5.20 מטר.

 

ורוניקה צ'יינוב (אתלטי הנגב) שמרה גם היא על התואר שלה, בקפיצה לגובה, כשעברה 1.75 מטר.

 

מרגריטה דורוז'ון (אתלטי הנגב) הוכתרה שוב לאלופת ישראל בהטלת כידון עם תוצאה של 52.43 מטרים.