איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

אדוה כהן וזמנו מוצ'ה אלופי ישראל בריצת 3,000 מכשולים

שיא ישראלי בינלאומי לאתלטית האולימפית, שיא אישי נהדר לרץ מהפועל חולון 

אליפות ישראל במכשולים נערכה הערב (חמישי) באצטדיון הדר יוסף ובמהלכה אדוה כהן (מכבי ת"א) וזמנו מו'צה (הפועל חולון) שמרו על התואר שלה והוכתרו פעם נוספת לאלופי ישראל בריצת 3,000 מכשולים. 

 

אצל הנשים, האתלטית האולימפית סיימה כאמור ראשונה את הריצה בזמן של 9:40.62 דקות, תוצאה המהווה שיא ישראלי בינלאומי (התוצאה הטובה ביותר שנקבעה אי פעם בישראל).

 

שיאנית ישראל תשתתף בחודש הבא באליפות אירופה ברומא וכמובן שואפת להשיג את הכרטיס הנחשק למשחקים האולימפיים בפריז. "זה מרגש לקבוע שיא ישראלי בינלאומי ואני שמחה שהצלחתי לעשות את זה בריצה שהייתה סולו" סיפרה כהן והוסיפה: "התוצאה הזו מקדמת אותי אל עבר פריז, שזו המטרה הגדולה, ועוד כשבועיים אתחרה באליפות אירופה ושם אני מקווה לעשות תוצאה טובה יותר".

 

כרוואן חלבי (מכבי חיפה כרמל) סיימה שנייה עם זמן של 10:02.91 דקות, ונעמי בן דוד (מכבי ת"א) סיימה שלישית עם זמן של 10:59.64 דקות.

 

 

צילום: Maxim Dupliy

אצל הגברים, זמנו מוצ'ה הוכתר לאלוף ישראל עם זמן של 8:43.36 דקות, שיא אישי חדש (שיפור של כשלוש שניות לשיאו האישי). יובל בינדר (הפועל עמק חפר) סיים שני עם זמן של 9:34.34 דקות.

 

מוצ'ה אמר: "כיוונתי גבוה אבל זה עדיין לא מובן מאליו ששיפרתי את השיא האישי שלי בריצה לבד ואני מאוד שמח ומתרגש. מה הלאה? תחרויות בינלאומיות כדי לשפר את התוצאה הזו עוד יותר".

צילום: Maxim Dupliy