איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

סיון אוירבך שיפרה שוב את השיא הישראלי ב-1,500 מטר

שמונה ימים אחרי שהפכה לראשונה לשיאנית ישראל במרחק הזה, האתלטית קיזזה עוד כשתי שניות מהשיא הלאומי

סיון אוירבך לא עוצרת!  האתלטית של מכבי חיפה כרמל קבעה הערב (שני) שוב שיא ישראלי חדש בריצת 1,500 מטר: 4:09.36 דקות במסגרת תחרות בבריסל, בלגיה. היא סיימה במקום הרביעי את הריצה.

 

כזכור, רק בשבת הקודמת, אוירבך הפכה לראשונה לשיאנית ישראל במרחק הזה. היא שיפרה את השיא הלאומי שהיה שייך לסלאמוויט ביולין טפרי, כשקבעה 4:11.29 דקות. הערב הרצה, שלומדת ומתאמנת באוניברסיטת אוקלהומה סטייט בארה"ב, הורידה עוד כשתי שניות מהשיא הישראלי.

צילום: Mason Harbour

אוירבך, שהייתה מאוד נרגשת, סיפרה: "הייתה ריצה מאוד כאוטית. היינו הרבה רצות במקצה והיה מאוד צפוף. הריצה התחיל בצורה מאוד אגרסיבית, מצאתי את עצמי על הברזל בחלק הפנימי מאחורה, ניסיתי לשמור על קור רוח ורוגע ולא לעשות מהלכים מיותרים. רק בסיבוב האחרון הצלחתי סוף סוף לצאת ולהתחיל לעלות. עקפתי בסיבוב האחרון כשבע בנות. השארתי לעצמי אולי אפילו יותר מדי כח לסוף וסגרתי יפה על הראשונות. אני מרוצה מאוד אבל אני מוכנה לרוץ אפילו יותר מהר, אני יודעת שיש לי את זה ברגליים".

 

"מפה אני ממשיכה למחנה גובה באלפים באיטליה למשך שלושה שבועות, לאחר מכן יש לי עוד תחרות בינלאומית, שם ארצה כבר לראות עוד שיפור" סיכמה אוירבך.