איגוד האתלטיקה בישראל
Israeli Athletics association

שוב: דיאנה ויסמן קבעה שיא ישראלי חדש ב-60 מטר

 

האצנית הישראלית שברה את שיאה מהעונה שעברה, שבועיים אחרי שקבעה שיא ישראלי באולם באותו מרחק. אמש, אבירם שוורצברד קבע את התוצאה הטובה ביותר של ישראלי בקפיצה לרוחק באולם.
 
 
 
בעונה שעברה הדהימה דיאנה ויסמן ( מכבי ראשון לציון) את כולם עם שיא ישראלי חדש של 7.27 בריצת 60 מטר. היום, היא עשתה זאת שוב. האצנית הישראלית הבכירה קבעה שיא ישראלי נוסף בריצת 60 מטר כשסיימה ראשונה בתחרות הזמנה בראשון לציון בתוצאה של 7.23.

ויסמן למעשה שיפרה את השיא שאותו היא קבעה בעצמה ב-4 מאיות. התוצאות האחרונות של ויסמן נותנות מקום לאופטימיות לקראת אליפות העולם בבלגרד באולמות שתיערך קצת פחות משלושה שבועות, שם תתחרה שוב, אחרי שקבעה את הקריטריון לפני שבועיים עם שיא ישראלי חדש באולם בריצת 60 מטר.  
 
 
אמש, עוד לפני ויסמן, אבירם שוורצברד (מכבי תל אביב) קבע את התוצאה הטובה ביותר של ישראלי בקפיצה לרוחק באולם, כשקפץ למרחק של 7.78 מטר בתחרות מכללות בארה"ב.
זו התוצאה הטובה ביותר של ישראלי ב-11 השנים האחרונות ובכלל מדורגת בישראל במקום הרביעי בכל הזמנים. יתרה מכך, ב-2011 קפץ יוחאי הלוי למרחק של 7.79 מטר ומאז אף קופץ ישראלי כלל לא התקרב לתוצאה המצוינת הזאת.
 
מאמנו, רוגל נחום, וראש המחלקה ההישגית באיגוד האתלטיקה: " זוהי תוצאה פנטסטית שמקרבת אותו לרמות של יוחאי, שלי ושל מארק מליסוב. תוצאה שנותנת תקווה אמיתית לפרוץ לרמה הבינלאומית. אם ישמור על יציבות כזו לאורך העונה, ואף ישפר את התוצאה, יש סיכוי שהוא יעפיל לאליפות אירופה במינכן בקיץ הקרוב".